Artykuły biznesowe, finansowe, z ekonomii. Szukasz szkolenia biznesowego ?

Modele i repliki używane podczas prezentacji

Dzięki modelom i replikom można wspaniale zilustrować niektóre zagadnienia. Załóżmy, że celem prezentacji jest zachęcenie pracowników do przeprowadzki w nowe, oddalone o setki kilometrów miejsce. Jest to świetna okazja do wykorzystania modelu. Za jego pomocą można pokazać, jak będzie wyglądał nowy zakład, który obecnie znajduje się w fazie budowy. Miniaturowy model zakładu i okolic z pewnością bardziej przemówi do wyobraźni słuchaczy niż projekt techniczny.

Modele mogą mieć naturalne wymiary (np. nowy, ergonomiczny model krzesła, na którym prezenter siada, aby pokazać wygodę użytkowania). Jeśli jednak prezentacja dotyczyłaby nieruchomości, jak w przykładzie przytoczonym powyżej, lepszy byłby model miniaturowy lub pomniejszony. Z kolei w wypadku prezentacji dla bardzo licznej publiczności warto posłużyć się modelem powiększonym (np. wspomnianym krzesłem), aby wszyscy słuchacze mogli go wyraźnie zobaczyć. Można też przygotować replikę krzesła.

Modele są bardzo realistyczne – niezależnie od tego, czy są prezentowane w oryginalnych wymiarach, czy w pomniejszeniu lub powiększeniu. Wróćmy do przykładu z budową nowego zakładu. Słuchacze, obserwując model, mogli się poczuć, jakby znajdowali się na terenie budowy, chociaż oczywiście tak nie było. Modele zatem pomagają wyobrazić sobie rzeczywistość. Ponadto zdobycie gotowego modelu może się okazać łatwiejsze niż przygotowanie ilustracji do wyświetlania z rzutnika lub komputera. Wykonanie realistycznego modelu może być dość drogie. Model musi mieć odpowiednią wielkość, aby wszyscy słuchacze mogli go zobaczyć.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.