Artykuły biznesowe, finansowe, z ekonomii. Szukasz szkolenia biznesowego ?

Grafika komputerowa i animacje a prezentacja

Sprzęt wideo możemy wykorzystać podczas wystąpienia do pokazania krótkich filmów lub nagrań z przemówień innych prezenterów, którzy nie mogli osobiście wziąć udziału w prezentacji. W tym celu można skorzystać z CD-ROM-ów z nagranym materiałem filmowym i dźwiękiem, oraz dużego ekranu z głośnikami. Upewnijmy się, czy monitor jest wystarczająco duży i czy wszyscy słuchacze widzą obraz na ekranie.

Oprogramowanie komputerowe umożliwia posługiwanie się podczas prezentacji wykresami, ilustracjami i trójwymiarowymi obrazami. Do przedstawienia zmian danych w czasie można wykorzystać animacje (więcej na ten temat w kolejnym rozdziale).

Na rynku dostępnych jest mnóstwo klipartów, którymi można się posłużyć w rozmaity sposób. Programy komputerowe służące do tworzenia prezentacji zazwyczaj zawierają pakiet klipartów. Jednak tego typu obrazy są powszechnie dostępne i bardzo często używane, warto więc kupić bardziej oryginalny pakiet. Pakiety klipartów są tanie i zazwyczaj można wielokrotnie kopiować zawarte w nich obrazy.

Skanowanie obrazów na potrzeby prezentacji to zupełnie inna sprawa. Nie jestem w tej materii ekspertem, ale wiem, że musimy uważać, żeby nie naruszyć czyichś praw autorskich. Jeśli w prezentacji wykorzystamy logo firmy, zapewne nie będzie to stanowiło problemu. Jeśli natomiast prowadzimy szkolenie dla pracowników innego przedsiębiorstwa i chcemy umieścić jego logo na materiałach szkoleniowych, powinniśmy najpierw poprosić o zgodę. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy mamy prawo wykorzystać w prezentacji jakiś obraz, nawet skopiowany z Internetu, najlepiej będzie, gdy zapytamy o zdanie prawnika.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.