Artykuły biznesowe, finansowe, z ekonomii. Szukasz szkolenia biznesowego ?

Elementy dobrej strony internetowej

Błędy ortograficzne i nieaktualne linki mogą mieć fatalne skutki. Twoja strona internetowa powinna sprawiać wrażenie często uaktualnianej, świeżej i profesjonalnej. Jeśli taka nie będzie, klienci wybiorą konkurencję.

Gdy strona ma już profesjonalny wygląd, możesz umieścić na niej treści dostępne dla odwiedzających, takie jak dane, często zadawane pytania, listy wskazówek oraz informacje na temat działalności. Możesz nawet uruchomić sprzedaż produktów, które klienci pobieraliby przez Internet bez żadnego wysiłku z twojej strony. W dzisiejszych czasach strona internetowa może służyć jako:

– broszura, do której można zajrzeć, by dowiedzieć się więcej na temat firmy,

– miejsce, gdzie potencjalni klienci mogą zweryfikować twoją wiarygodność,

– narzędzie marketingowe, za pomocą którego zbierasz adresy zamieszkania i poczty elektronicznej potencjalnych klientów,

– miejsce, gdzie zainteresowani klienci mogą kupić twoje produkty.

Strona internetowa jako broszura. W przeszłości przedsiębiorcy przygotowywali barwne broszury, aby poinformować potencjalnych klientów o oferowanych przez siebie usługach i produktach. Oprócz tego, że ich wytworzenie było drogie, szybko się dezaktualizowały. Obecnie nasila się trend, by używać stron internetowych zamiast staromodnych papierowych broszur. Zalety tego rozwiązania to m.in.:

– możliwość codziennej aktualizacji tekstu i zmiany kluczowych informacji,

– możliwość natychmiastowej zmiany cen i ofert specjalnych,

– możliwość szybkiej zmiany użytych sformułowań lub opisu produktów lub usług,

– możliwość pomiaru wyników różnych kampanii promocyjnych.

Strona internetowa jako narzędzie budowania wiarygodności. Możesz zdobyć wiarygodność, umieszczając na stronie internetowej:

– listę wybranych klientów,

– referencje od zadowolonych klientów,

– opis swojego wykształcenia i wyróżnień zawodowych,

– informacje o zbliżających się wystąpieniach publicznych,

– informację o tym, jak długo działasz w branży.

Strona internetowa jako narzędzie marketingowe. Marketing bezpośredni prowadzony zwykłą pocztą wymaga kosztownego projektu graficznego, ciekawego tekstu reklamowego i opłacenia wysyłki. Marketing przez Internet z wykorzystaniem adresów e-mail osób, które wyraziły zgodę na otrzymywanie materiałów reklamowych, jest niedrogi i efektywny.

Adresy e-mail możesz uzyskać, oferując odbiorcom miesięczny e- zin. Zachęć ludzi do prenumeraty, pozwalając im obejrzeć przykładowe wydanie, zapewniając ich o polityce prywatności i oferując darmowy upominek, na przykład raport specjalny, który mogą pobrać przez Internet.

Strona internetowa jako sklep. Coraz częściej Internet jest miejscem, gdzie kluczowe informacje są sprzedawane, a nie oferowane za darmo. Możesz sprzedawać własność intelektualną na wiele sposobów, zarówno w formie fizycznej, jak i w postaci plików do pobrania.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.