Artykuły biznesowe, finansowe, z ekonomii. Szukasz szkolenia biznesowego ?

Bądź odpowiedzialny

Jeśli nie poniesiesz odpowiedzialności za swoje życie, nie zrobi tego za Ciebie nikt inny. Nie będziesz już mógł brać płatnego zwolnienia lekarskiego. Wiele osób otwierających własną działalność zachowuje się tak, jak gdyby byli na wakacjach. Musisz pogodzić się z tym, że pracując na własny rachunek, czeka Cię dwa razy więcej pracy niż do tej pory, wszystko bowiem będzie zależało od Ciebie.

Nie będziesz już mógł zrzucić odpowiedzialności za rozwiązanie problemu na kogoś w innym dziale. Czy Ci się to podoba, czy też nie, to na Ciebie spada cała odpowiedzialność, a na początkowych etapach prowadzenia własnego interesu nie jest łatwo. Są też i dobre strony takiej sytuacji, na przykład zbieranie pochwał za sukcesy. Kiedy ktoś Cię pochwali, masz prawo podziękować, patrząc tej osobie prosto w oczy. I wcale nie musisz dodawać, że była to drobnostka.

Niektórym wydaje się, że przedsiębiorcy są aroganccy. To nie jest arogancja, tylko wiara i pewność siebie. Jednak powinni oni również umieć przyznać się do porażki wynikającej z ich własnej winy.

Dwa lata temu uznałem, iż niezłym pomysłem byłoby zorganizowanie jednodniowej konferencji dla wszystkich naszych klientów, połączoną z kolacją i tańcami. Wynająłem InterCon- tinental w londyńskim Hyde Parku, a nie jest to jeden z najtańszych hoteli. Sprowadziłem czterech mówców, z których jeden przyleciał z Australii, co kosztowało mnie niemało. Wynająłem zespół, komika i Grahama Jolleya, o którym wspominałem wcześniej. Bilety na ten wieczór nie były drogie, biorąc pod uwagę, że obejmowały cały dzień i wieczór, ale i tak niełatwo było je sprzedać. Po podsumowaniu wszystkiego okazało się, że straciłem 25 000 funtów. Równie dobrze mogłem te pieniądze spalić.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.